Menu Zavrieť

Hrozen Cup

Hrozen Cup

 

Ako vlastne vznikol? Asi takto … kde bolo, tam bolo, za mnohými divokými riekami, mnohými padnutými stromami a 7 vodnými elektrárňami … ale nie, bolo to oveľa prozaickejšie. 🙂

Pred niekoľkými rokmi prišli na LŠK dvaja „blaváci“. Vystúpili z veľkého auta, rozbalili veľký stan, všade ich bolo. Na druhý večer došli, že či si nedám grepovičku. Hm, znelo to zaujímavo, tak prečo nie? Grepovička=borovička +grepový džús, bola fajn. Trochu sme pokecali, viackrát ochutnali grepovičku, proste príjemný večer. Na druhý deň po mne na vode kričia, že či si hrozienka nedám. Grepovička bola fajn, tak skúsim aj hroznienka. Neoľutovala som 🙂 Počas týždňa sa z hrozienok stal trhák LŠK a z Viktora a Roba sa stali „Hrozienka“.

Finalna verziaEben, Monty - celkom Vam to ide, ale nesedite naopak? :)

Hroznieka sa tak v klube ujali, že nie je akcia, kde by ich aspoň niekto nespomenul. Počas rokov sa recept menil, pridávalo sa viac alebo menej rumu, rôzne korenia, pomaranč, ale klasický recept je jednoznačný víťaz. A čo to vlastne je? Fľaša so širokým hrdlom (napr. od zeleného čaju Nestea) sa naplní hrozienkami a naleje sa rum. To sa nechá dostatočne odstáť. Rum sa zleje. Správne hroznienka sa sypú, nie pijú.

Kvôli hrozienkam sa pádluje proti prúdu, kúpe sa, poriadajú sa záchránné akcie, ako napríklad počas tohtoročného splavu Belej. Existuje dokonca tzv. Hrozienka Rescue Team, ktorý má v tejto chvíli dvoch hrdých členov 🙂

Poziarnici, svedci Vam to :)Zeby pirati?

Ako sa tak blížil termín tohtoročných Nočných orietačných pretekov, povedala som si, že ich treba trochu oživiť. Spomenula som si na posledný „Nočák“, kde Hrozienka došli ako praví námorníci – na tričku tie správne námornícke pásiky a na palube hrozienka. Aká to inšpirácia! Tak sme vytvorili špecálnu cenu – Hrozen Cup. Pre tých, ktorí sú kreatívni a neboja sa to ukázať. Hrozen Cup je putovný pohár, ktorý sa udeľuje najoriginálnejšej hliadke daného ročníka „Nočáku“. Tento rok sme Hrozen Cup udelili prvykrát a laťka pre budúci ročník je riadne vysoko. Viťazi majú už teraz v pláne zaútočiť na prvenstvo aj budúci rok. „Keď už raz ten kýbel mám, len tak si ho nenechám zobrať.“ oznámil mi nemenovaný člen/členka víťaznej hliadky.

Kratko pred startom - ucastnici pozuju fotografom :)_DSC5426 - 1.jpg

 

Hroznienka, ďakujeme za hroznienka. A víťazi Hrozen Cupu 2011?

  1. miesto – Korytnačky

  2. miesto – Piráti

  3. miesto – Požiarnici

 

 

mima

http://www.kosice2013.sk/sk/afterphurikane-jana-kirschner-dromeha-khere-cestou-domov