Menu Zavrieť

Girls Camp 2014

Miesto činu: Bratislava a okolie

Termín: 8.-11.máj 2014

Navštívene miesta:

Lodenica http://www.lodenica.eu/

Čunovo http://www.divokavoda.sk/

Hainburg an der Donau http://www.hainburg-donau.gv.at/system/web/default.aspx

Krytá plaváreň Duslo (Šala) http://www.aquasport.sk/index/

Program:

Štvrtok:    doobeda – rozjazdenie na zátoke na bandaskách

poobede – krátky splavík z Moravy do zátoky (do 10km)

Piatok:      seekayak splav na 2-3- hodky Dunaj

Sobota:    Čunovo výpust

Nedela:    doobeda  – bazén Šala (eskimáky a iné triky)

 

Na dlhú cestu do Bratislavy sme sa rozhodli vyraziť už v stredu po práci kombinovane. Peťo, Deny a ja autom, Iveta vlakom. Čakalo nás príjemne privítanie. Nechýbal prípitok a výborný Jajin gulášik. Celú akciu a program vymyslela Zuzka F. a prístrešie poskytla Jaja. Na zahájenie úspešného kempu sme z Košíc priniesli zopár darov, ktoré sme takticky venovali hneď prvý večer (len pre istotku v prípade nejakej nehody a strát …).

Štvrtok

Ráno začalo výdatnými raňajkami. Naše prvé kroky smerovali do miestnej Lodenice, kde sme sa vychystali a vydali na vodu.

 

gk1.jpg

Rozcvičení vyrážame na miestne čúriky, resp. cukríky (podľa Ivety). Najprv trénujeme pádlovanie dozadu, náklony, zábery a onedlho smerujeme na náš prvý cukrík 🙂 Samozrejme všetko pod prísnym dohľadom našej Zuzky.

gk2.jpg gk3.jpg

Po prvej úspešnej kupačke (každý nový chlap v girls camp prejde skúškou, iba žeby ne…a potom kúpe) nasleduje krátka pauza, neskôr opäť výjazdy, nájazdy, prejazdy, podjazdy…nasledovalo občerstvenie v Lodenici a mor ho na splavík.

gk4.jpg gk5.jpg

…ako o jediného chlapa v tíme sme sa veľmi pekne a s láskou starali..

 

Na poobednajší splav Moravy sa k nám pridali na pomoc bratislavskí vodáci. Cestou necestou, ulovení naliatym rybárom, pobavení jeho nadávkami, dúmajúc realizovateľnosť vyhrážky “… idem za tebou!”, nechávame sa ďalej unášať pokojným prúdom okolo Devína naspäť k lodenici.

gk7.jpg gk6.jpg

Piatok

Nasledujúce ráno nám chcelo pokaziť náladu počasie, no my sme sa nedali. Ako sa hovorí vyčkali sme na lepšie časy. Prišli.

Rýchlo sme sa pobalili a plní očkávaní sme sa tešili na seakajaky. “Je to určite stabilné, nebojte sa” ubezpečovala nás Zuzka. Po krátkej inštruktáži sme si kajak veľmi rýchlo obľúbili, pre jeho rýchlosť a ako inak pohodlnosť 🙂

gk8.jpg gk9.jpg

 

Dodávkou sme sa nechali vyviesť až do Orth an der Donau a užívali sme si krásne počasie a ešte krajšie okolie. Na splavík sme mali celý deň, takže sme sa vôbec neplašili. Po ceste nám dobre urobila zastávka  na kávičke v Hainburgu. Miestny čašník nás pri odchode vyprevádzal rýdzo slovensky, “Ďakujeme, dovidenia!”

Poslednú ale intenzívnu prestávku sme strávili na “Nemeckej pláži” pri hľadaní zabudnutých slnečných okuliarov. Po preletení City Linera a Meteora aj napriek teórii o “znegovaní sa” vĺn, ostali poniektorí z nás vyvrhnutí na pláži ako nahnilý vorvaň, či s hubou plnou piesku. Prežili sme!

V podstate jediným orientačným bodom v našom piatkovom programe bola večera u Lucky a Stana. Parádny deň sme tak ukončili pri vínku a dobrom jedle. Spokojne sme tak s pripitučkým úsmevom zaľahli u našej hostiteľky.

gk10.jpg gk11.jpg

 

Sobota

            V tento luxusný deň sme sa vybrali na Čunovo zvýšiť obtiažnosť a potrénovať na výpust. Na kanály prebiehala súťaž raftérov, čo nám spôsobovalo sem-tam kolízie s týmito plavidlami. Pekné počasie a voľný deň prilákalo viacero vodákov, tak sme sa tam zišli vo veľmi slušnom počte.

 

Deň plní stretnutí ludí, ktorí sa dlho nevideli si užívali všetci. Prišli deti, rodičia, budúci rodičia, no proste všetci, ktorí boli vytiahnutí slnkom vonku. Trénovali sme celý deň. Poniektorí sme opáčili aké je výkúpať sa, ale ako raz niekto múdry povedal: “keď nekúpeš, netrénuješ”. Neviem z koho úst to vyšlo po prvý krát, no má to niečo do seba. Voda bola príjemná, takže sme to brali skôr ako osvieženie.

gk12.jpg gk13.jpg

gk14.jpg gk15.jpg

 

Väčšina z nás sa stretla večer na grilovačke u Jaji, kde opäť okrem výborneho jedla, bola skvelá nálada a ľudia. Krásna bodka za celým pobytom v Bratislave.

gk g.jpg gk g1.jpg

Nedeľa

            Po búrlivej noci a Bacardi, ktoré sme dostali ako darček od Kamikse Košice, sa nám ráno nikomu nechcelo vstávať. Potrebovali sme sa dopraviť do Šale, kde sme mali rezervovaný bazén. Snáď každému z nás napadlo,keby sa tam dalo teleportovať. No nič sa nedalo robiť, keď sme chceli trénovať, museli sme sa presúvať. Výhodou tiež bola skrátená cesta do Košíc zhruba o hodinku.

gk b.jpg gk b9.jpg

Na plavárni sme trénovali eskimákov, dolaďovali sme detaily, ale hlavne sme sa super bavili. Začalo pršať, čo nám samozrejme nevadilo, keďže nás čakala už len cesta domov. Vyšťavení po pernom víkende a bazénovom tréningu sme si sadli na kofolu, posilnili sme sa pizzou a kávou, rozlúčili sa a vydali na cestu.

 

Rozmýšľala som ako túto akciu zhodnotiť. Veľmi jednoducho. Bola to pecka! Super ľudia, nové zážitky. Vyskúšali sme seakajaky. Mali sme nádherné počasie. Videli sme Bratislavu z iného uhlu pohľadu (pre cezpoľných inak veľký chaozz).

Chceli by sme takto poďakovať za ochotu a trpezlivosť našej skvelej inštruktorke a osôbke Zuzke F.. Skrátka a stručne, cítili sme sa veľmi dobre a príjemne. Myslím si, že takáto akcia má význam do budúcnosti ako pre girls, tak aj pre boys. Ďakujeme taktiež Jaji za prichýlenie, ktoré si veľmi vážime. A ďalej všetkým, vďaka ktorým sme sa cítili veľmi príjemne. Bolo nám s vami super!

gk posledna.jpg

gk p.jpg

 

DOVIDENIA PRIATELIA!

Peťa