Formatovana tlac a PDF

Ťahanovský vlnový špeciál 2022

Ťahanovský vlnový špeciál 2022 sú otvorené klubové preteky, ktoré organizuje KAMIKSE klub kanoistiky ATU Košice. Naším cieľom je najmä propagácia kanoistiky a zdravého životného štýlu.

Datum: 18.06.2022

Preto bude tento rok možné, aby si verejnosť pod dohľadom inštruktora bezplatne vyskúšala kanoe, kajak, alebo S.U.P..

Akcia sa uskutoční na Ťahanovskej vlne a v jej okolí (pod ťahanovským mostom, medzi parkom Anička a dedinou Ťahanovce, 48.756439, 21.251995).

Bližšie informácie okrem tých na www.kamikse.sk, príp. na www.facebook.com/kamikse

môžete získať aj na:  klub@kamikse.sk

Disciplíny pretekov:

Kayak cross – pretekár musí absolvovať trať, ktorá sa skladá z niekoľkých prekážok v podobe bránky/bójky (protiprúdky a/alebo poprúdky) a bannerov, ktoré musí prejsť predpísaným spôsobom a v správnom poradí. Účastníci sa budú môcť s traťou oboznámiť v deň pretekov, v čase na to určenom.

Disciplína bude mať kvalifikačnú a vyraďovaciu fázu, v ktorej budú na základe výsledkov kvalifikácie pretekári rozdelení do skupín a súťažiť systémom “head to head”.

Kayak/SUP fun slalom – ktorého cieľom je prejsť trať v najkratšom čase, pričom pretekár absolvuje povinné a príp. aj voliteľné prvky, ktoré mu pomôžu získať časový bonus (z čistého času sa odrátajú časové bonusy). Jednotlivé prvky rozhodne nebývajú štandardnou súčasťou slalomových pretekov. Samotná trať, ako aj časové bonusy a penalizácie, budú účastníkom predstavené v deň pretekov, pred štartom disciplíny.

SUP sprint – pretekár musi na rovnej hladine absolvovať trať do 200 m, za čo najkratší čas.  

Propozície

Podujatie sa uskutoční vďaka finančnej podpore z Nadačného programu Magna pre región, spravovaného Karpatskou nadáciou


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Sleduj nás!

Facebook Picasa YouTube Vimeo RSS Feed