Menu Zavrieť

Logisticky zvládnutý výlet na Salzu

Údolie Salzy

Začalo sa to na LŠK, keď sme si večer užívali oddych a pohodičku pod altánkom. Viacerí sa zmienili, že idú na Salzu, pozrieť spriatelenú letnú školu kanoistky alebo len tak splaviť. Pohár vareného vínka, a už bol na svete plán, veď poďme aj my. Termín a miesto bolo samozrejme jasné – 29.-31.08.2011, Wildalpen.

Po neistej plánovacej fáze sme sa dopracovali k realizácii. V stredu ráno z Košíc vyrazila prvá časť posádky (v mierne individualistickom zložení  – Mima) smerom do Turzovky, kde sa pripojila k posádke „Mudrík a Co.“ Po previazaní lodí a obede sa vyštartovalo. Dopoludnia, ten istý deň, vyrazil z KE aj Vlado Fabríci, ktorý sa vybral smerom na Šaľu. Tam sa pripojil k posádke Tibor+Ivan.  V Bratislave na pumpe v Jarovciach sa kúpila diaľničná známka, nanuky a k výprave sa pridali Hurtuk st. s Hurtukom ml.

Po pár hodinách na rakúskej diaľnici sme sa pomaly a isto dostali do cieľa cesty – kemp pri Wildalpene s krycím názvom  „kemp u Shreka“ alebo “Bažina“.  Malá odbočka bola vo Wildalpene, kde Mime, ako úplnému nováčikovi na Salze, ukázali „miestny valec“.  Povzbudzujúce 🙂

IMG_9835.JPGIMG_0024.JPG

Postavili sme stany, zvítali sa s viac alebo menej známymi vodákmi, špeciálne s Anežkou, a zaľahli spať. To bolo poslednýkrát, čo v Bažine nepršalo.

Vo štvrtok ráno sme vyrazili na vodu a viac-menej úspešne splavili Salzu. Bolo niekoľko kúpačiek,  niekoľko prenášačiek, zopár fotozástavok, prosto deň na vode ako má byť.

Vo štvrtok v noci dorazila do kempu Naturfreunde hlavná časť výpravy Kamikse – Branko, Ivka, Tomi, Aďa a Adam, Ďuri Lisoň, a s miernym časovým odstupom  Bobo s Ajou. V piatok večer sa pridali ešte Bachledovci a Gorazd.  Veď prečo by sme  bývali všetci v jednom kempe, keď môžeme v dvoch? Na tomto mieste by som rada upozornila na niekoľko charakteristík oboch kempov:

U Shreka

  • ako na farme u Emila z Lonnebergy
  • agresívne osy s kanibalskými sklonmi
  • ranný a často aj nočný budíček v podobe  mučiacej kravy (kohút to asi už vzdal alebo čo 🙂
  • miesto na stany malo podobu základu na bahenný kúpeľ, ktorý postupne získaval na kvalite aj kvantite
  • 2x WC, 2x sprcha

Naturfreunde

  • miesto na stany bez stopy blata
  • neagresívne osy
  • pohodička
  • WC + sprchy 6x dámy, 6x páni
  • Gorazd, ochotný odviesť aj ráno o jednej k Shrekovi. Vďaka Gorazd 🙂

V piatok zasa splav, ešte stále individuálny podľa príslušnosti ku kempu. U Shreka stále prší, inde samozrejme nie (no, možno trochu, rozdiel len 3km…). Časť zúčastnených
sa rozhodla, že namiesto splavu,  ide pozrieť okolie a samozrejme dá Wiennerschnizel. Prehliadka okolia  spočívala v návšteve Mariazellu a kúpe miestnych perníkov. Shrekovci sa  večer rozhodli pre saunu  – úplná dokonalosť. Sauna, ochladenie vo Wildalpenbachu, Radller  – a stále dookola, kým  sa nedopil Radller 🙂 Naturfreunde dalo prednosť schnizlu a pivu.  Večer k Shrekovi dorazil Oracle team pod vedením Milana, Naty a Kamila.

V sobotu ráno splavík, už v plnom zložení (Shrek, Naturfreunde aj Oracle). Bolo výborne, akurát trochu chladno. Pekné vlny, pekné kúpačky, miestami nervózni guides na
komerčných raftoch  – proste pohodička. Večer nastala hodina H, kedy sa krstila nová Brankova plťka. Vo verejnej súťaži o meno (odmena fľaša vína) zvíťazil Ajin návrh, asi inšpirovaný fľašou ginu na stole, že nová kráska bude Gina. Meggy, ako krstná mama, dala príhovor a z fľaše ginu vydolovala poslednú kvapku, aby lodičku pokrstila. Ginu sme samozrejme oslávili ako sa patrí 🙂

IMG_9993.JPGIMG_9998.JPG

Ráno, pri zvuku bučiacej kravy a intenzívnom mrholení, Shrekovci zbalili stany a vyrazili na miesto stretnutia s ostatnými. Deň sa len začal, takže plaviť sa
samozrejme ide. Tibor a jeho posádka sa rozhodli ísť už domov, ale inak sa každý chystal intenzívne na vodu. Počas splavu všetci vysmiati, spokojní. Branko a Gorazd dali celkom podarené skoky z mostíka.

IMG_0096.JPGIMG_0179.JPG

Doplavilo sa, najedlo a vyrazilo. Časť účastníkov rovno na Slovensko, časť do kempu zbaliť (suché!) stany a tiež na rodnú hrudu. Niektorí si výlet predĺžili a nabrali smer Slovinsko alebo Chorvátsko. Žiadna loď sa cestou nestratila a zatiaľ sa zdá, že aj každý dorazil, kde plánoval.

 

Mima

Úpravy: Branko