Menu Zavrieť

Čunovo – finále ARFC a Kajak&Canoe Cross-u

Posledný septembrový víkend patril finále ARFC a Kajak&Canoe Cross-u v Čuňove. Zišli sme sa dobrá, a na to aká to je diaľka z Košíc, aj veľká partia – Branko, Deni, Mišo, Feri, Dano, Vaco, Pali, ja, v sobotu sa pridal aj Hrozén. Trénovať sa dalo už celý piatok, a my sme podvečer tiež stihli niečo potrénovať. Po prvých dobrých dojmoch z kanála sme sa večer upratali do barového altánku a doplnili pitný režim.

Sobotný program sa začal Fun Slalomom s vtipnepostavenou traťou, ktorá zahŕňala napríklad traverz s nafukovacím kolesom,prehodenie pádla ponad tyčku alebo eskimák, či už s pádlom alebo bez pádla. Po skončení slalomu sa dalo  trénovať na celom kanáli, pokým sa nezačal freestyle. Potom sme jazdili už len spodok a dávali traverzy v kohúte alebo vo výpusti. Podvečer bolo pustené ľavé rameno Čuňova, na ktorom boli na druhý deň jazdy KCC. Trénovali sme až do siedmej hodiny, kým tiekla voda a bolo vidno.

P1050069.JPGP1050102.JPG

Večer nás čakala veľká party. Kapela hrala známe revivalové hity až do jednej hodiny, tombola mala výborné ceny a medzi deviatou a desiatou bola v bare happy hour, pivko za 50 centov. Ta my nezoberieme hneď 20+20 pív 🙂

Nedeľu ráno sa začali jednotlivé jazdy KCC v ľavom ramene. Najprv muži štvrťfinále a semifinále, potom ženy. Počas štvrť a semi finále bola na trati tyčka vo valci, ktorú bolo treba obísť z ľavej strany, čo bola tá náročnejšia a zábavnejšia varianta. Po skončení KCC bolo finále freestylu a voľné jazdenie už na pravej strane kanála.

P1050147.JPGP1050274.JPG

Počas celého víkendu bolo krásne počasie Na to, že bol september bolo príjemne slnečno. Nikto z nás nepostúpil do finálových jázd, ale to nám nevadilo. Prišli sme si hlavne zajazdiť. Táto akcia sa oplatila už len preto, že na celý víkend sme zaplatili štartovné 6 eur, mohli sme trénovať na kanáli a bolo v tom zahrnuté aj kempovné. Postretávali sme známe tváre, zabavili sa, zajazdili si a vyhrali niečo v tombole. Víkend ako má byť.

 

Meggy