Menu Zavrieť

Ako KAMIKSE klub upratovalo

Upratať občas treba. Aj v našom klube.

Poctivo sme to odkladali už pár rokov a presúvali vždy na jeseň (vtedy sa na vode už nič nedeje a bazén a lyžovačka ešte nie sú aktuálne), potom na jar (veď na jar sa vždy robí veľké upratovanie). Takto to šlo a šlo a šlo.

IMG_0624.JPGIMG_0612.JPG

Až do momentu, keď nastal deň D, hodina H a sekunda S, keď sme sa odhodlali a pustili sa do toho. Ten čas nastal 30. Augusta roku Pána 2011. V malo počte sme sa zišli podľa plánu o 17.00 v klube. Postupne pribudli ďalší odvážlivci, ktorí sa odhodlali na túto ťažkú úlohu. Za jeden večer sme samozrejme klub neupratali. Dali sme ešte zopár opakovaní – tzv. Epizódu 2 a Epizódu 3 (Pomsta prachoviek). Upratovanie vrcholilo Epizódou 4, kedy sa úspešne zakončilo stavom skoroporiadku.

Pri upratovaní sa vyprofilovali viaceré typy zúčastnených:

  • makači – prišiel a fakt makal.

IMG_0588.JPGIMG_0586.JPG

  • pretekári – prišiel, niečo urobil. Keď ho ale nikto nezamestnal ďalšou úlohou, rýchlo zmizol.
  • publikum – prišiel a v šoku, že vidí iných upratovať, sadol na gauč a už sa odtiaľ nepohol.
  • NASA – špeciálny tím zložený z matematikov, inžinierov a pracujúcich, ktorí na seba vzali neľahkú úlohu rozobrať a opäť zložiť nábytok.

IMG_0628.JPGIMG_0600.JPG

Bolo veľa prachu, veľa odpadu, ale výsledok stojí za to. Klub je uprataný, veci roztriedené, bar je po rokoch znova funkčný a dokonca máme aj zasadačku. Keďže schôdzovanie máme všetci veľmi radi 🙂 . Všetkým zúčastnením ďakujeme, nezúčastnením nenalejeme a ospravedlnení, nech si nájdu pre budúcnosť lepšie výhovorky.

 

Mima