Formatovana tlac a PDF

Ružínske šuby duby

Ružínske šuby duby – názov, pod ktorým človek nevie, čo má očakávať. Na plagáte tejto akcie sedeli 2 ľudia v nejakých zvláštnych loďkách s pádlami a plávacími vestami. Popis hovoril o zoznamovaní sa s kanoistikou na stojatej vode, čo znelo veľmi zaujímavo, a tak som sa rozhodla sa tohto víkendu zúčastniť.

Chata TU, Ružín

Po obdržaní všetkých potrebných informácií som sa pobalila a nasadla na vlak smerom na Ružínsku priehradu, na chatu TU Košice. Po príchode na miesto ma čakala skupina usmievajúcich príjemných ľudí – vodákov. Hneď po príchode sme dostali možnosť ísť priamo na vodu. Dostali sme inštruktáž, ako sa do kajaku nastupuje, ako sa ovláda a čo máme urobiť, ak by sa s nami kajak prevrátil. A prišla veľká chvíľa, sedela som v kajaku a plavila sapo Ružíne. Ďalšia skupina ľudí sa plavila s nami na kanoe.
IMG_0255.JPG
Do večera sa nazbieralo na tejto akcii viac záujemcov a milovníkov vody, a tak sa mohlo začať spoločné opekanie a varenie obeda na ďalší deň.
IMG_8698.JPG
Ďalšie dni nás čakali od rána zaujímavé programy. Intenzívny výcvik kajakovania a plavby na kanoe, lekcia zachraňovania človeka z vody a extra aktivity so znalými vodákmi. Jednou z týchto „atrakcií“, pripravenej len pre nás, bolo vodné pólo na kajakoch, pri ktorom sa súťažiaci zapotili, zabavili ale aj vykúpali. Večerné oddychové posedenie pri ohni s novými priateľmi ešte viac spríjemnilo už aj tak krásny víkend na vode.
Pólo na kajakoch
Táto akcia bola pre mňa nesmierne zaujímavá a dala mi možnosť zažiť niečo nové, čo môže zažiť každý, kto má aspoň trochu rád vodu. Vodáci patria od Ružínskeho šuby duby medzi mojich priateľov a určite sa teším na ďalšiu takúto úžasnú akciu.

Julie (jedna z tých, ktorí sa zúčastnili)


0 odpovedí na “Ružínske šuby duby”

  1. […] Report z Jarných Šuby Duby […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Sleduj nás!

Facebook Picasa YouTube Vimeo RSS Feed