Kajakársky areál v Košiciach pod ťahanovským mostom postavený!

0
by branko november 14, 2016 in Akcie, Klubové oznamy
Kajakársky areál v Košiciach pod ťahanovským mostom postavený!

Vďaka podpore Nadačného fondu Getrag spravovaného Karpatskou nadáciou  sa nám podarilo postaviť kajakársky areál s free-style vlnou priamo v Košiciach pri ťahanovskom moste.

V spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom š.p., sme odsúhlasili parametre možných úprav toku v danom mieste, na základe čoho bola spravená projektová dokumentácia. Po jej odsúhlasení SVP, š.p. a povolení na úpravy od OÚŽP nám už nič nebránilo (teda okrem počasia, na ktoré sme si museli ešte trochu počkať) začať s prácami na úpravách. Počas dvoch dní na konci októbra 2016 sa v Hornáde pod mostom pohyboval bager, ktorý za našej asistencie upravoval umiestnenie kameňov do podoby násypov, hrádzok a prekážok pre vytvorenie dobrých podmienok pre trénovanie slalomu aj free-stylu.

Stav pred:                                                                         stav po:

p1070353 dsc_0357

Z testovania vlny

dsc_0364

Ďakujeme ešte raz firme Getrag, ktorá takýmto spôsobom podporuje aktivity svojich zamestnancom (inšpirácia hádam aj pre ďalších), Karpatskej nadácii, partnerom zo Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. a za aktívnu účasť na príprave a realizácii projektu Števovi Kacvinskému, Mišovi Žolkovi, Gustovi Strakovi, Maťovi Mihélimu, Ferovi Šemelákovi, Janovi Mihálikovi a ďalším kamarátom, ktorí nás podporovali.

kn_logo_farebne-na-dlzku

Branko Bugorčík, koordinátor projektu

Cely clanok

NIGHT CANOE ORIENTEERING RACE 2017

0
by Martin október 22, 2017 in Klubové oznamy

Wild water club kamikse Akademik TU KOŠICE,
and Department of Physical Education TU in Košice

would like to invite you to traditional

NIGHT CANOE ORIENTEERING RACE ON RUŽÍN DAM

RACE INFO

Cely clanok

NOČNÉ ORIENTAČNÉ PRETEKY VODÁKOV 2017

0
by Martin október 22, 2017 in Klubové oznamy

Vodácky klub kamikse Akademik TU KOŠICE,
a Katedra telesnej výchovy TU v Košiciach

Vás pozývajú na tradičné

NOČNÉ ORIENTAČNÉ PRETEKY VODÁKOV NA RUŽÍNE

45. ročník
Memoriál Euzeba Vargu, 20. ročník

Cely clanok

Kamikse Letná škola kanoistiky – balenie

0
by branko jún 12, 2017 in Klubové oznamy

Čo si zobrať a čo si nezobrať (alebo rozšírené informácie pre začínajúcich)

Prosím, preštudujte si FAQ: http://www.kamikse.sk/propozicie/ako_na_to.html, prípadne sa inšpirujte rozpisom na konci.

  • Stanovanie

Červený Kláštor a Pieniny sú na severe Slovenska, aj v júli tu býva občas riadna kosa a často prší, preto sa zbalte tak akoby ste išli na sever Nórska – naozaj nesrandujeme J.  Základom je kvalitný netečúci stan – ak ste ho dodnes od kúpy neimpregnovali, tak doporučujem tak určite spraviť alebo pribaliť impregnačný sprej do batôžka. Dalšia možnosť je stan z požičovne alebo od známych – ale nie TESCO stan a podobné výhodné ponuky J. Ideálny stan má aj predsienku, do ktorej môžete uložiť rozličné veci (vodácky bordel). Ak idete viacerí, dohodnite sa na spoločných stanoch – ušetríte na kempových poplatkoch (platí sa za stan). Doma nezabudnúť kolíky a tyčky.  Další variant je ubytovanie na súkromí J.

Spacák – ideálny je zimný (typ „Elton John“), v noci teplota aj v Júli vie klesnúť aj pod 10°C. Ak ho nemáte, aj dva letné sú OK, prinajhoršom si k letnému spacáku zoberte aj jednu-dve deky J. Zimomrivým občas pomôže aj termofor alebo tekuté palivo vo forme tatranského čaju. Na spacák sa hodí igelitový alebo iný nepremokavý obal – hlavne ak Váš stan nie je uplne „vodovzdorný“. Nie je nič horšie ako mokrý spacák – hádam len pomalá smrť J. Profíci si berú aj vankúšik, minimalisti spia ako had na stočenej mikine.

Karimatka – samonafukovacia je super ak ju máte, ale rovnakú službu spraví aj obyč z TESCA. Navyše ak ju prepálite pri ohni, nemusíte fňukať a lepiť.

Čelovka – hocijaká, hlavne nech svieti kamarátom poriadne do očí

Stolička – skladacia alebo neskladacia – aby ste mali na čom sedieť. Inak musíte sedieť na oddielovej lavici alebo karimatke, prípadne len tak postávať s pohárom v ruke.

  •  Oblečenie

Oblečenie delíme na vodácke a civil. Civilné dopodrobna preberať nebudeme, len znova pripomeniem, že býva zima aj v lete a pršieva, takže si určite zoberte: 2 mikiny- jednu tenkú a jednu hrubú /zimnú/, hrubé teplé dlhé nohavice, pláštenku alebo dáždnik (síce sa s ním blbo beží, ale dobre sa s ním pichá do inštruktora). Ako topánky sa osvedčila dvojkombinácia: crocsy + nejaké botky (na behanie, wibram, lodičky) do civilizácie. Teplá zimná čiapka sa večer tiež zíde. Jedna nepremokavá hrubá vetrovka navrch – nemusí byť GORETEX, aby ste neplakali že ste ju večer prepálili pri ohníku.

Vodácke oblečenie nosíme na vodu a preto bude mokré – je dôležité aby Vás hrialo aj ked budete mokrí. Základ je funkčné hrubé tričko – osvedčila sa hrubá Moira alebo vlnený Devold. Na hrubé tričko dáte nejakú bundu – ideálne tenký šuštiak alebo lacnú vodácku tour bundu ak to s vodáčením myslíte vážne.

Spodok buď neoprén alebo šuštiaky s funkčným prádlom pod tým. Vhodné sledovať akcie v Lidli, aj krátky neoprén na začiatku leta zahreje J.  Ponožky hocaké, ideálne hrubé vlnené alebo teddy neoprénové – smrdia rovnako hnusne. Pre zimomrivých neoprén a vodácka bunda sa dá aj požičať vopred vo vodáckych požičovniach (to je mimo Kamikse). Zoznam je napr. tuto:

http://www.kajakar.sk/adresar/pozicovne/

Ideálne je ak máte tieto “komplety” dva s tým, že jeden nosíte ráno a druhý poobede.  Ak sa vykúpete, neprezliekate sa (jednak na to nie je čas a jednak je to tak častý jav, že nemá význam sa s tým zaoberať). Často neuschnú nikdy J. Topánky lacné čínske tenisky – šnurovacie, stačí 1 pár. Určite nie sandálky.

Ak ste pred tým nepádlovali a nepracujete manuálne krompáčom, je vhodné pribaliť si aj rukavice – nebudete mať otlaky od pádla. Dobré sú napr cyklorukavice s volnými prstami. Vodácke rukavice sú zbytočné – taká kosa nie je a necítite pádlo.

  • Strava

Raňajky by mali byť výdatné, obed riešite rýchlou polievkou zo sáčku alebo navštívite obľúbenú výletnú reštauráciu s rýchlymi cenami a miernou obsluhou. Večera detto – možností je naozaj veľa. Sú tu aj obchody, takže s „balením“ opatrne, doporučujeme potraviny na max.3 dni a zvyšok uvidíte tu – aj vo výletnej sa dá stravovať týždeň a vychutnáte si miestnu stravu. Obchodov na okolí je tiež dosť. J. Nezabudnúť na: ešus, príbor, pohár, poldecák, nožík, toal.papier, varič – varenie doporučujeme centralizovať J, hubku na riady, ekologicky alebo neekologický umývací prostriedok.  Ak máte termosku, zoberte si ju, teplý čaj po splave je fasa vec. Nejakú flašu do lode, napr. plastovú od minerálky (zvykne odplávať).

Nezabudnúť na občiansky, poistku, peniaze a platobnú kartu. Naše heslo – čo nemám nebudem potrebovať!

Cely clanok

Kamikse – letná škola kanoistiky 2017

0
by Martin máj 06, 2017 in Klubové oznamy
Kamikse - letná škola kanoistiky 2017

Týždenný kurz jazdenia na divokej vode táborového charakteru.

Dunajec – Červený Kláštor

1.7. – 8.7.2017

Program: výcvik na vode – základy jazdy na kajaku alebo kanoe, základy správania sa na divokej vode, záchrana a sebazáchrana na tečúcej vode, upevňovanie a zlepšovanie techniky

prednášky – technika a taktika jazdy, výstroj, morfológia rieky, záchrana

KLSK_2017 Propozície v PDF na stiahnutie

Cely clanok

Venujte 2 % z dane v prospech vysokoškolského športu!

0
by Martin marec 06, 2017 in Bratislavská sekcia, Klubové oznamy

Akademik TU je telovýchovná jednota pri Technickej Univerzite Košice združujúca športové kluby a ponúkajúca športové vyžitie a psychický relax pre vysokoškolákov, ale nielen pre nich, v širokom spektre rôznych pohybových aktivít.

Vodácky klub KAMIKSE je zameraný na rekreačnú kanoistiku, od pohodových výletov po hladinách jazier a pomalých tokov až po extrémne zjazdy divokej vody. Ponúkame zážitky na vode a okolo nej pre študentov ako aj pre všetkých záujemcov o aktívne a atraktívne využitie voľného času v prírode pričom zabezpečujeme všetko potrebné – lode, vodácky materiál, kurzy kanoistiky, inštruktorov i organizovanie vodáckych výletov a zážitkov.

Aj v tomto roku nám percentá z Vašej dane pomôžu udržať, ba aj zvýšiť, úroveň ponúkaných služieb a obnoviť stav materiálu, ktorý je vinou nedostatočného financovania školstva už čiastočne zastaraný.

Použijeme ich na zabezpečenie kvality a bezpečnosti športových a oddychových aktivít na vode a okolo nej pre všetkých zúčastnených. Nič Vás to nebude stáť a pre nás to bude veľká pomoc. Stačí sa len rozhodnúť.

Držíme Vám (a nám) pri tom palce. Ďakujeme!

Na stiahnutie:

2016 – dokument ako na to!

2016 – vyhlasenie 2% z dane

 

Cely clanok

NIGHT CANOE ORIENTEERING RACE ON RUŽÍN DAM 2016

0
by Martin október 09, 2016 in Klubové oznamy

Wild water club KAMIKSE Akademik TU KOŠICE,
and Department of Physical Education TU in Košice

would like to invite you to traditional

NIGHT CANOE ORIENTEERING RACE ON RUŽÍN DAM

44th anniversary
Memorial of Euzeb Varga, 19th anniversary

Annual paddler´s race on the occasion of International Students´ Day

Cely clanok

NOČNÉ ORIENTAČNÉ PRETEKY VODÁKOV NA RUŽÍNE 2016

0
by Martin október 09, 2016 in Klubové oznamy

Vodácky klub klub KAMIKSE Akademik TU KOŠICE,
a Katedra telesnej výchovy TU v Košiciach

Vás pozývajú na tradičné

NOČNÉ ORIENTAČNÉ PRETEKY VODÁKOV NA RUŽÍNE

44. ročník
Memoriál Euzeba Vargu, 19. ročník

preteky vodákov konané každoročne pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov

Cely clanok

Propozície – Kamikse Letná škola kanoistiky 2016

0
by Martin máj 17, 2016 in Klubové oznamy

Týždenný kurz jazdenia na divokej vode táborového charakteru.

Dunajec – Červený Kláštor

2.7. – 9.7. 2016

Program: výcvik na vode – základy jazdy na kajaku alebo kanoe, základy správania sa na divokej vode, záchrana a sebazáchrana na tečúcej vode, upevňovanie a zlepšovanie techniky

prednášky – technika a taktika jazdy, výstroj, morfológia rieky, záchrana

Propozície na stiahnutie

Cely clanok

Ružínske Šuby-Duby

0
by Martin marec 31, 2016 in Klubové oznamy
Ružínske Šuby-Duby

Ahojte,

opäť je tu jedinečná príležitosť vyskúšať si plavbu v canoe alebo kajaku so skúsenými vodákmi nášho klubu po vodách Ružínskej priehrady.

Neváhaj a príď sa s nami zabaviť!

Klub vodákov KAMIKSE zabezpečí vodácku výbavu (kajaky, kanoe, pádla, plávacie vesty, prilby) a inštruktorov.

Propozície, Info a prihlasovanie:
Peter Pataki, 0905 398 495,mail: subydubyinfo@gmail.com

Podrobné informácie na stiahnutie TU!

Cely clanok

Sleduj nás!

Facebook Picasa YouTube Vimeo RSS Feed